Dom o pochyłych ścianach

Jednorodzinny dom parterowy z poddaszem nieużytkowym do przyszłej adaptacji w Bielawie.
Idea i pomysł bazuje na prostocie stodoły ale ze szczyptą dynamizmu jaką wprowadzają pochyłe ściany poddasza. Marzeniem inwestora było zamieszkać w domu o nieco dekonstruktywistycznym obliczu.

Projekt:
Projekt budynku jednorodzinnego wolnostojącego w Bielawie. Powierzchnia 185m2 + 175m2 poddasza do ewentualnej aranżacji we własnym zakresie.
Zakres:
Koncepcja, projekt budowlany
Zaawansowanie:
 Obiekt zrealizowany
Inwestor:
Osoba prywatna

Dom o pochyłych ścianach

Jednorodzinny dom parterowy z poddaszem nieużytkowym do przyszłej adaptacji w Bielawie.
Idea i pomysł bazuje na prostocie stodoły ale ze szczyptą dynamizmu jaką wprowadzają pochyłe ściany poddasza, dzięki którym tworzy się podcień nad tarasem, wejście główne i podcień przy wjeździe do garażu.
Klarowny podział funkcji względem stron świata i sąsiedztwa. Od północy i zachodu pomieszczenia techniczne od południa dwukondygnacyjny, wysoki salon, od wschod
u pokoje mieszkalne i pracownia. Nieruchomość, na której dom powstał, nie jest duża i od stron wschodniej i zachodniej sąsiaduje z istniejącą zabudową mieszkaniową, dlatego projekt zakładał wysunięcie funkcji dziennej poza linię największej aktywności sąsiadów, dzięki czemu udało się uzyskać komfortową i kameralną strefę dzienną z obszernym tarasem.

 

1a

1a

1a

bud1

bud3

bud3

bud4

Wszelkie prawa zastrzeżone.

 Projekt domu - Projekt indywidualny - dlaczego warto ?

O mnie

Oferta

Wycena projektu

(1 głos)
Czytany 1147 razy