Dom z bramą

Dom z bramą”

Na działce w kształcie trapezu powstał projekt domu z geometrycznie ułożonych trzech prostopadłościennych brył z tarasami na dachach. Każdy z trzech prostopadłościanów kryje w sobie jedną z domowych funkcji, które rozdziela i zarazem łączy strefa wejściowa w formie bramy / przejścia.  

Projekt:
Projekt nowoczesnej willi z płaskimi dachami w Stanowicach pod Oławą. Powierzchnia 308m2.
Zakres prac:
Koncepcja, projekt budowlany, projekt wykonawczy, nadzór autorski
Zzawansowanie:
Uzyskana decyzja o pozwoleniu na budowę, obiekt w trakcie realizacji
Publikacje w mediach:
archinea.pl

ikona mała akw

Nowoczesny dom z płaskimi dachami o powierzchni ponad 300m2 usytuowany w sielskiej, niezurbanizowanej scenerii okolic Oławy.

Na działce w kształcie trapezu powstał projekt domu z geometrycznie ułożonych trzech prostopadłościennych brył. Każdy z trzech prostopadłościanów kryje w sobie jedną z domowych funkcji, które rozdziela i zarazem łączy strefa wejściowa w formie bramy / przejścia.

  • Pierwszy - w poziomie parteru - to aktywna strefa dzienna z wygodnym salonem, wydzieloną obszerną kuchnią i wielofunkcyjnym pokojem rodzinnym oraz zapleczem.

  • Drugi – też w poziomie parteru - to dwustanowiskowy garaż oraz rowerownia.

  • Trzeci - w poziomie piętra - to strefa prywatna, sypialna i rekreacyjna, która górą łączy dwa niższe prostopadłościany.

Pomiędzy znajduje się otwarta strefa wejściowa w formie bramy / przejścia, do której prowadzi kolorowa wstęga betonowego podestu. Brama jest strefą wejściową, arterią komunikacyjną i wprowadzeniem do usytuowanego za domem ogrodu. Kondygnacja piętra zawiesza się wykuszem nad tarasem parteru, zadaszając go. Piętro otwiera się poziomymi elewacjami na tarasy dachów. Wokół rozpościera się cichy, spokojny krajobraz okolicznych pól i łąk z nielicznymi zabudowaniami w tle. Marzeniem inwestora było aby architektura domu subtelnie czerpała ze stylistyki współczesnej architektury śródziemnomorskiej, udało się spełnić oczekiwania zarówno na poziomie bryły domu jak i jego kolorystyki i użytych materiałów wykończeniowych.

STANOWICE WIDOK1 STANOWICE WIDOK 2

STANOWICE WIDOK 2 NOC

STANOWICE WIDOK 3

STANOWICE WIDOK 3 NOC

STANOWICE WIDOK4

STANOWICE WIDOK4

STANOWICE WIDOK4

STANOWICE WIDOK4

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt domu - Projekt indywidualny - dlaczego warto ?

O mnie 

Oferta

Wycena projektu

(5 głosów)
Czytany 1420 razy